تاریخ : 22 شهریور 91
نویسنده : موسوی

Paul Davies, PH.D
من فکر میکنم همه رشته‌ها پنبه است، چون وقتی یک پیام داریم، میتواند حاوی اطلاعات بسیار مهمی باشد که به جامعه ما منتقل میشود و شاید آن را بی‌ثبات کند. این چه معنایی برای آینده تمدن ما خواهد داشت؟ (تصویر 33 و 34) اینها سوالات مهمی هستند.

امروز، «ستی» همچنان ستاره‌های همسایه را بررسی میکند. با تولید مصنوعی سیگنال، و با استفاده از بزرگترین تلسکوپهای دنیا (تصویر 35). در چند سال آینده، وقتی کاملا قابل بهره‌برداری بود ردیف جدید «تلسکوپهای اَلِن ستی»، (تصویر 36 و 37) توانایی شناسایی بیش از یک میلیون ستاره را خواهند داشت (تصویر 38).

 تصویر 33

 تصویر 34

 تصویر 35

 تصویر 36

 تصویر 37

 تصویر 38


Sara Seager, PH.D
«ستی» باید مناطق بسیار بسیار وسیعی را جستجو کند. آنها به شما میگویند که حالا در حال جستجوی معادله مثلا یک لیوان آب، در مقایسه با کل یک اقیانوس هستند. راه درازی در پیش دارند.

در حالیکه «ستی» سیگنالهای فضای خارج را استراق میکند، (تصویر 39) «نسا» در تلاش است تا مستقیما با حیات خارجی تماس برقرار کند (تصویر 40). در خلال پیامهایی که به همراه کاوشگرهای فضایی ارسال کرده است.

Michael Dennin, PH.D
این یک راه طولانیست، اما از نظر من هیچ دلیلی وجود ندارد که انتظار هیچ زندگی دیگری را هم در جای دیگری نداشته باشیم. چیزی که پذیرفتن یا درک آن دشوار است، این است که چقدر احتمال دارد که ما بتوانیم آنقدر نزدیک شویم تا بتوانیم در واقع با کسی ارتباط بر قرار کنیم.

در 1972، «نَسا» تصمیم گرفت تا یک پلاک کوچک را بر روی بدنه خارجی کاوشگر دوقولوی «پایونیر» نصب کند، (تصویر 41) اولین ساخته دست بشر که میرفت تا منظومه ما را ترک کند (تصویر 42). «نسا» با پروفسور دانشگاه «کُرنل»، دکتر «کارل سِگِن» (تصویر 43) برای اجرای این پیام، تماس گرفت.

Michael Dennin, PH.D
«کارل سِگن» یکی از فعالترین ستاره‌شناسان در زمینه جستجوی حیات در خارج از سیاره ما بود (تصویر 44). او دانشمندی بسیار برجسته بود، و او فضانوردی بسیار مجرب بود، او حقیقتا کمک بزرگی بود برای ما تا بفهمیم چگونه ممکن است بتوانیم با زندگی‌های دیگری در جهان تماس برقرار کنیم.

«سگن» همراه با پایه‌گذار «ستی»، یعنی «فرنک درک»، (تصویر 45) صفحه‌ای از طلا و آلومینیم طراحی کردند، به اندازه 6 در 9 اینچ که حاوی مجموعه‌ای از علائم سمبلیک بود، معرف «انسان» و «زمین» (تصویر 46).

 تصویر 39

 تصویر 40

 تصویر 41

 تصویر 42

 تصویر 43

 تصویر 44

 تصویر 45

 تصویر 46


Albert A. Harrison, PH. D
مرد و زن، برهنه بودند. و مرد، دست خود را بالا نگه داشته بود، به این شکل، (تصویر 47) و نشان میداد که علامتی است از درود گفتن.

یک طرح کلی از منظومه خورشیدی هم نمایش داده شده بود، به همراه خط سیر کاوشگر «پایونیر» بر روی آن (تصویر 48) و دیاگرام 14 سیاره به دور خورشید، (تصویر 49) که جدولی ایجاد کرده بود که میتوانست کمکی باشد برای نشان دادن اینکه کاوشگر از کجا آمده است.

Michael Dennin, PH.D
ما سعی کردیم به آنها یک ایده از اینکه: کجا قرار گرفته‌ایم، داده باشیم (تصویر 50) و این مسئله مهمی است که چگونه به کسی بگویید در کجای فضا واقع شده‌اید؛ چون شما نمیدانید که آنها کجا آن را پیدا خواهند کرد. همه اینها در یک طراحی بسیار شیوا اجرا شد، (تصویر 51) اما در واقع با تلاش برای ایجاد یک ارتباط با بعضی از ایده‌های مورد نظر.

پنج سال بعد، در 1977، دکتر «سِگن» (تصویر 52) امکان دوباره‌ای یافت برای طراحی یک پیام بین منظومه‌ای دیگر، وقتی که «نَسا» تصمیم گرفت تا یک پیام دیگر را به کاوشگر فضایی «وویجر» (تصویر 53) نصب کند. این بار، «سِگن» (تصویر 54) آلبوم ضبط شده‌ای را طراحی کرد، ساخته شده از مس طلاکاری شده، به همراه یک دستورالعمل ابتدایی از چگونگی استفاده از آن (تصویر 55). «سِگِن» برآورد کرد که این دیسک فلزی، (تصویر 56) میتواند حداقل تا یک بیلیون سال در فضا باقی بماند.

 تصویر 47

 تصویر 48

 تصویر 49

 تصویر 50

 تصویر 51

 تصویر 52

 تصویر 53

 تصویر 54

 تصویر 55

 تصویر 56


Michael Dennin, PH.D
یکی از تلاشهای تکنولوژی، این است که یک راهی پیدا کنید که بتواند آنچه را میخواهید انجام دهد، (تصویر 57) و شما دراینجا میخواهید یک گیرنده را کدگذاری کنید و یا حتی چند تصویر ویدیویی به آن اضافه کنید، اما به شکلی که تقریبا هر نوع تکنولوژی پیشرفته دیگری بتواند آن را بفهمد. و مزیت یک دستگاه ضبط، این است که هم مکانیکی است و هم الکتریکی (تصویر 58). نقشهای حک شده بر آن، کاملا روشنند. بنابراین در واقع، آنها دستورالعمل چگونگی خواندن آن را هم ضمیمه کرده‌اند (تصویر 59).

بخش ضبط شده، شامل مقدار زیادی صداهای جور واجور بود؛ گریه یک بچه (تصویر 60)، صدای باد (تصویر 61)، موج (تصویر 62) و باران (تصویر 63)، صدای حیوانات، و نیز موسیقی‌های کلاسیک و فرهنگی از همه جای دنیا (تصویر 64). یکی از آهنگهای انتخابی، راک اند رول «چاک بری» (تصویر 65) بود. «جانی بی. گود» (تصویر 66).

 تصویر 57

 تصویر 58

 تصویر 59

 تصویر 60

 تصویر 61

 تصویر 62

 تصویر 63

 تصویر 64

 تصویر 65

 تصویر 66
صفحه قبل  ادامه مطلب در صفحه بعد  صفحه بعدadsموضوعات مرتبط: بیگانگان باستانی: فصل 1 - قسمت 5 ,
آخرین مطالب
:: هیتلر خودکشی نکرد (لینک اسناد سازمان سیا در کانال آپارات موجود است)
|ویدیوها|

  

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات